Ogłoszenia

Ogłoszenia 10.12.2017

 Ogłoszenia 10.XII.2017 r.

UWAGA!!! NIE PRZEOCZ PUNKTU 15 o kiermaszu za tydzień i o zmianie czasu 1 Mszy św.!!

 1. DZISIAJ 2 niedziela Adwentu. XVIII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, więc zbiórka do puszek dla ludzi żyjących w trudnych warunkach m.in. w Donbasie, na Ukrainie i na Syberii.

  Zmiana tajemnic różańcowych.

  Wspomniawszy 6.XII św. bpa Mikołaja z Myry, dzisiaj (aby Go naśladować) wręczam psałterzystom, lektorom, ministrantom, kandydatom coś:-)

 2. Kończymy zapisy na jutrzejszą adorację Najśw. Sakramentu 11.XII przez 1 godzinę. Lista na ołtarzu bocznym prawym jest z numerami domów proszonych na godzinę tę samą co w Wielką Sobotę oprócz domów nr 151 i n., proszonych nie na g. 18, ale na 7. UWAGA: wybieramy dowolną godzinę tak, żeby zająć cały czas od g. 7 do 18!

 3. Świeca Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – zapłata z ofiarą na CARITAS diecezjalną i parafialną: od 5 zł. * 5 dużych i 3 małe opłatki - zapłata z ofiarą na parafialną CARITAS: od 5 zł, a „3+2”: od 3 zł. Rozprowadza Parafialny Oddział CARITAS.

 4. Przed kolędą misyjną dzieci i młodzieży proszę parafian nie odwiedzonych jeszcze przez mnie o wiadomość, gdzie mieszkają, bo wyznaczam domy dla kolędujących misyjnie 26.XII od g. 13. To ważne także dla planowania odwiedzin duszpasterskich.

 5. Tworzymy grupy kolędników misyjnych w naszych szkołach. Teksty są w e-dzienniku!

 6. >Dzieci z PDMD zabierają z zakrystii dwumiesięcznik „Świat Misyjny” nr 6/2017.

 7. Dyżur sprzątających, który zawiera 25.XII, i dyżur następny (tj. ten, który zawiera 1.I): 3 miejsca kolejki, potem znowu 2 miejsca. Stroiki nie w prezbiterium!!!

 8. DZIĘKUJEMY: Matce Boga za to, że pomogła nam czcić naszego bł. Zbigniewa w drugi piątek 3 miesięcy, bo przypadł on w dniach Jej poświęconych 8.IX, 13.X i 8.XII. Naszym szkołom za wieczornicę o Nim w II piątek grudnia w r. beatyfikacji. Za sprzątanie i...

 9. Roraty (tj. Msze św. o Matce Bożej w Adwencie w dni powszednie) będą po śpiewanej modlitwie w ciem­nościach z elektrycznymi lampionami w środy i piątki o 18, a w inne dni – o 6.30. Bez hymnu „Chwała”, ale z uroczystym Alleluja. Biały kolor w liturgii.

 10. Dzieci kl. II i ich rodzice: błogosławieństwo modlitewników na którejś Mszy św. Rorate.

 11. Parafialna adoracja Najśw. Sakramentu 11.XII – jutro od g. 7 do 18 bez nieszporów.

 12. Umarł śp. Stanisław Malazdra. Pogrzeb będzie we wtorek o g. 14.

 13. 13 grudnia - 36. rocznica początku stanu wojennego: modlitwa za ofiary tego stanu. Apel jasnogórski - modlitwa za Papieża Franciszka: 13 dzień miesiąca, środa g. 21.

 14. Nowenna do Dzieciątka Jezus - od 16 do 24 grudnia: od soboty.

 15. Czy będzie zmiana początku Mszy św. z g. 11 na g. 10.30 od przyszłej niedzieli? TAK.

  Uczniowie naszych Szkół zapraszają na kiermasz świąteczny na placu przy kościele 17 grudnia (niedziela) po drugiej i trzeciej Mszy św. Przygotowali własnoręcznie wszystkie dekoracje, stroiki, a także coś na słodko. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wsparcia ich inicjatywy i docenienia włożonej pracy. Postanowili część środków przeznaczyć dla Tarnowskiego Hospicjum Domowego.

 16. CZYTAMY: afisz; GN, 'Miłujcie się', MGN 12, PD 12, 11, 10 (egz. poza prenumeratą). W zakrystii w prenumeracie: ów PD i MP 12. * Został 1 kalendarz (po 5 zł) o...

 

Msze Święte po 10.XII do 17.XII:

 

pon. 6.30:

1) +ks. Włodzimierz.

2) +Lucyna Mękal, 30. dzień śm.

 

wt. 6.30:

O Boże błogosławieństwo.

 

śr. po 18:

1) 15. r. +Józefa Srebro.

2) r. +Czesław Smoła.

 

czw. 6.30:

1) +Marian Wawrzon; int. wnuczki Beaty z rodziną.

2) +Maria Guz; int. kol. z dawnej pracy.

 

piątek 18:

1) +Emilia Budzik; int. rodzin Oślizłów i Smołów.

2) +Zofia i Bronisław Markiewicz.

 

sob. 6.30:

1) +Maria i Stanisław Kozielec; int. syna Bolesława.

2) +Stanisław Malazdra, 7. dzień śm.

 

niedz.

  7: W pewnej intencji.

  9: +Stanisława Sowińska; int. Franciszki Broniec.

10.30: Za parafian.

16: O błog. B. i zdrowie dla córki Anny z rodz.; int. rodziców.

Nowość, bo artykuł nowy albo zmieniony...

19 sierpień 2018

Mapa

© 2017 Parafia św. Marcina w Zawadzie

Szukaj