Ogłoszenia

Ogłoszenia 22.07.2018

 Ogłoszenia 22.VII.2018 r.

 1. DZISIAJ 16 niedziela zwykła. Komunikat Biskupa Tarnowskiego.

  Błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa: po Mszach św. Ofiary na pojazdy dla misjonarzy. Ktoś z kierowców zgłasza się do zakrystii po koszyk.

 2. Zapowiedzi przedmałżeńskie.

 3. Co roku prosimy o przeżycie sierpnia bez alkoholu (...). Czas od soboty 4 sierpnia do niedzieli 11 listopada 2018 roku to 100 dni. W tym roku odważnie prosimy: niech będzie to 100 dni abstynencji (...) na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Wolność kosztowała życie tak wielu Polaków (...) - czytamy w Apelu Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

 4. W wakacje ćwiczmy pamięć i serce, aby mówić: Dziękuję. Dzień dobry. Wyjaśnijmy dzieciom, że idzie o życzenie: Dzień niech będzie dobry! Życzę dobrego dnia!

 5. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę: u nas w kancelarii. Zobacz ogłoszenia z 8 lipca. Legitymację duchowego pielgrzyma zabieramy z ołtarza bocznego prawego. Potem odcinek kładziemy na lewym ołtarzu bocznym.

 6. Odmiana nazwisk mężczyzn (cd.)! To NIE JEST zmiana nazwiska na inne! Skoro odmieniamy angielskie nazwiska nieodmieniane w języku angielskim (np. mówimy: z panem Reaganem, przy panu Reaganie, a nie mówimy: z panem Reagan, przy panu Reagan), to tym bardziej mówmy i piszmy: z panem Kowalem, przy panu Kowalu, NIE: z panem Kowal, przy panu Kowal. Porównajmy: Matejko, Mleczko, Szatko: Matejki, Mleczki, Matejce, Mleczce, Matejkę, Mleczkę, Matejką, Mleczką... A także: Fredro, Srebro, Fredry, Srebry, Fredrze, Srebrze, Fredrę, Srebrę, Fredrą, Srebrą...

  Jeśli właściciel nazwiska nie chce jego odmiany, to mów mu: "Pan jest właścicielem swojego nazwiska tylko w mianowniku liczby pojedynczej. Pozostałymi przypadkami rządzi gramatyka!".

 7. Dziękujemy: Osobom, które przed pogrzebem przygotowują zapisy intencji mszalnych w domu, w kaplicy cmentarnej, w zakrystii, żeby w kościele łatwo było je czytać. Temu, kto pisze intencję z okazji pogrzebu NA kopercie, bo jego tekst jest natychmiast gotowy do odczytania go, bez otwierania koperty. Za ofiary na kościół (m.in. na koncie bankowym parafii). Za sprzątanie...

 8. SPOWIEDŹ ŚW. jest możliwa zawsze, np. przed Mszą św. i po niej.

 9. Nowennowa modlitwa o trzeźwość – w ostatnią środę miesiąca.

 10. CZYTAMY: GN, 'Miłujcie się' 3, MGN 7/8, PD 7-8 (egz. poza prenum.). W zakrystii...

 11. Wszystkie dane osobowe zamieszczone na stronie internetowej parafii są umieszczone wyłącznie za zgodą osób zainteresowanych (napis na naszej WWW).

 

Msze Święte po 22.VII do 29.VII

 

pon. 6.30:

1) +Franciszka Broniec; int. Haliny i Stanisława Fijałów.

2) +Katarzyna i Wojciech Brońcowie.

 

wt. 6.30:

1) +Ignacy i Jan Tyńscy.

2) 4. r. +Mieczysław Kozioł.

 

śr. po 19:

1) +Władysław Nowak; int. Anny Nowak.

2) O błog. B. dla ubier. 4. ołtarz proc. Bożego Ciała.

 

czw. 6.30:

1) +Karol Budzik; int. personelu oddziału obserwacyjno-zakaźnego dzieci w Tarnowie.

2) +Roman Kozielec, 30. dz. śm.; int. córki Lucyny z mężem.

 

piąt. 19:

1) +Stanisława Zabawa; int. sąsiadów Malazdrów i Dudów.

2) +Anna Cebula; int. kuz. Stefanii.

 

sob. 6.30:

1) +Stanisław Malazdra; int. wnuka Tomasza z żoną.

2) Za parafian (zamiast 22.VII).

 

niedz.

  7: Za parafian.

  9: +Ksawera i Józef Łabnowie.

10.30: +Krzysztof Kubala.

Nowość, bo artykuł nowy albo zmieniony...

19 sierpień 2018

Mapa

© 2017 Parafia św. Marcina w Zawadzie

Szukaj