Ogłoszenia

Ogłoszenia 5.08.2018

 Ogłoszenia 5.VIII.2018 r. (18 niedziela zwykła)

 1. Zapisy na autokar do Częstochowy 25 sierpnia – u pp. Wiesława i Stanisławy Tyrków. Pielgrzymi piesi też się zapisują, jeśli chcą nim wrócić.

 2. Pielgrzymka do Wilna, Sokółki, Świętej Lipki, Olsztyna, Gietrzwałdu 20-23 września (830 zł). Zapisy w kancelarii parafii katedralnej od g. 16.30 do 18 (np. telefonicznie).

 3. Na przejazdach kolejowo-drogowych po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędów rogatkowych są żółte naklejki z numerem. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub wypadku, dzwoniąc pod wskazany na naklejce numer telefonu i podając operatorowi numer przejazdu, zwiększamy szansę na wczesne zatrzymanie pociągów.

 4. Powt.: Odmieniamy nazwisko mężczyzny! Odmiana NIE JEST zmianą nazwiska na inne. Tego, kto nie chce odmiany swojego nazwiska, zapytajmy, dlaczego zatem odmienia swoje imię. I powiedzmy mu: "Pan jest właścicielem swojego nazwiska tylko w mianowniku liczby pojedynczej. Pozostałymi przypadkami rządzi gramatyka!". Więcej było w poprzednich ogłoszeniach.

 5. Odmieniamy tylko takie nazwisko kobiety, które kończy się na -a, np.: Sroka, Góra, Mucha/ Sroki, Góry, Muchy/ Sroce, Górze, Musze/ Srokę, Górę, Muchę/ ...

 6. Dziękujemy: Kierowcy p. Januszowi Kozielcowi za służenie chorym, a im za modlitwę. Za sprzątanie...

 7. SPOWIEDŹ ŚW. jest możliwa zawsze, np. przed Mszą św. i po niej.

 8. Comiesięczna MODLITWA DO BOGA za wstawiennictwem naszego BŁ. ZBIGNIEWA z Zawady z dotknięciem Jego relikwii: II piątek miesiąca g. 19. Modlitwa z Nim za misje Kościoła ze składką na Mszy św. Księga Jego wstawiennictwa jest w sobótkach.

 9. Spotkanie przed Pieszą Pielgrzymką Tarnowską: katedra, sobota g. 18. Proszę kogoś o zaniesienie tam odcinków legitymacji duchowego pielgrzyma z napisanymi intencjami modlitwy. Są u mnie od tych, którzy położyli je na lewym ołtarzu bocznym albo zrobią to do środy. Legitymacje są na ołtarzu bocznym prawym do dziś.

 10. Niedziela rocznicy męczeńskiej śmierci naszego BŁ. ZBIGNIEWA (Pariacoto w Peru 9.VIII.1991 r.) jest druga w sierpniu, zatem będzie za tydzień. Po Mszach św. - dotknięcie relikwii. Msza św. z udziałem chóru – o g. 10.30. Dlatego wyjątkowo zmiana tajemnic różańca będzie za 2 tygodnie rano.

  Czy od roku 2019 w 2. niedzielę sierpnia ma być rano (nie o 10.30) Msza św. dziękczynna za bł. Zbigniewa, a po niej - zmiana tajemnic różańca???

 11. Składka na UPJPII w Krakowie i Tarnowie – w drugą niedzielę sierpnia za tydzień.

 12. CZYTAMY: Afisze. GN, 'Miłujcie się' 3, MGN 7/8. Dzieci z PDMD zabierają z zakrystii dwumiesięcznik „Świat Misyjny” nr 4.

 

Msze Święte po 5.VIII do 12.VIII

 

pon. 6.30:

1) +Bronisław Kawa; int. mamy Anieli.

2) +Aniela Kawa; int. córki Anny z rodziną.

 

wt. 6.30:

1) +Maria i Tadeusz Jachym.

2) 14. r. +Władysław Polek.

 

śr. po 19:

1) +Jerzy Kras, 30. dzień śm.; int. dzieci.

2) 15. r. ślubu: Katarzyna i Dawid; ich dzieci.

 

czw. 6.30:

1) +Roman Kozielec; int. wnuczek Joanny i Natalki.

2) +Krzysztof Gajek; int. Bożeny i Wiesława Sowińskich.

 

piąt. 19:

1) +Jacek Sarama; int. wdowy Elżbiety. O powrót do zdrowia męża Jacka; int. żony Elżbiety.

2) 1 r. +Domicela Boda.

 

sob. 6.30:

1) +Irena Podlacka; int. rodziny Giżów.

2) +Ludwika Łabno i Franciszek Łabno.

 

niedz.

  7: 5. r. ślubu: Sylwia i Łukasz Sowiźrałowie.

  9: +Bronisława, Kazimierz i Tadeusz Kusowie.

10.30: Dziękcz. za bł. Zbigniewa z prośbą o Jego kanonizację, pokój i ochronę przed terroryzmem.

(Za parafian: 13.VIII)

Nowość, bo artykuł nowy albo zmieniony...

19 sierpień 2018

Mapa

© 2017 Parafia św. Marcina w Zawadzie

Szukaj