Ogłoszenia 7.10.2018

Ogłoszenia 7.X.2018 r. (27 niedziela zwykła)

1. DZISIAJ komunikat o Marszu dla Życia i Rodziny. * Akcja Katolicka: ok. 17:30.

2. Stroje używane na I Komunię św. kto sprzeda? Wiadomość dać w szkole Paniom _ i _.

3. Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci (PDMD) tworzą dzieci z klas od I do V i młodsze, które pomagają potrójnie:
    1) MODLĄ SIĘ za misje,
    2) DOWIADUJĄ SIĘ o nich np. z dwu­miesięcznika „Świat Misyjny”,
    3) do skarbonki misyjnej na ołtarzu bocznym przy fotografii naszego bł. misjonarza Zbigniewa OFIARUJĄ PIENIĄDZE [np. co miesiąc].
    Po rozmowie rodzinnej znakiem należenia jest kartka z imieniem, nazwiskiem i adresem w koszyczku obok skarbonki. Dziecko bierze z zakrystii „Świat Misyjny” (teraz – nr 5).

4. ODPUST PARAFIALNY 11.XI: Msze św. o g. 7, 9, 11 i 16. Gdy wtedy jest niedziela – też tak.

5. Dziękujemy: Za gazetkę AK. Kierowcy p. Januszowi Kozielcowi za służenie chorym, a im za modlitwę. Za sprzątanie... Za poparcie prośby do UG nt. cmentarza; pisemne: cd.

6. Różaniec: W niedziele - po ostatniej Mszy św. W SOBOTY - RANO PO MSZY ŚW. Od poniedziałku do piątku - o 17:20 przed Mszą św., ale może być drugi raz ok. 18:30, aby ułatwić rodzicom i dzieciom udział we wspólnej modlitwie tutaj dla wiary w widzialny Kościół-Lud Boga. W tym samym dniu tygodnia co tydzień jest inna część różańca, aby przemedytować cały różaniec mógł ten, kto raz w tygodniu tu będzie równo co tydzień. Matka Boża prosiła o codzienny różaniec, co nie znaczy, że tylko w kościele-budynku. Ojciec Święty Franciszek zachęca, aby w miesiącu październiku kończyć różaniec antyfoną „Pod Twoją obronę" i prośbą do świętego Michała Archanioła.

7. Kto z dzieci, młodzieży i dorosłych jeszcze nie modlił się tutaj na różańcu od 1.X?

8. SPOWIEDŹ jest możliwa zawsze, np. przed różańcem, po Mszy św. W czasie różańca też.

9. Comiesięczna MODLITWA DO BOGA za wstawiennictwem naszego BŁ. ZBIGNIEWA z Zawady z dotknięciem Jego relikwii: II piątek miesiąca g. 18. Modlitwa z Nim za misje Kościoła ze składką mszalną na nie. Księga Jego wstawiennictwa jest w sobótkach.

10. Apel jasnogórski - modlitwa za Papieża Franciszka: 13.X, sobota g. 21.

11. Zmiana tajemnic różańca i zebranie CARITAS - za tydzień.

12. Marsz dla Życia i Rodziny: Tarnów, niedziela za tydzień w Dzień Papieski. Najpierw Msza Święta o g. 12 w Bazylice Katedralnej pod przewodnictwem ks. biskupa. Po marszu poczęstunek w kościele bł. Karoliny oraz dalszy program uroczystości.

13. CZYTAMY: afisze (!!!); GN (film), 'Miłujcie się', MGN 10, PD 10 (egz. poza prenumeratą). W zakrystii w prenumeracie: ów PD i MP 10. Dzieci z PDMD zabierają z zakrystii ŚM nr 5.

Msze Święte po 7.X do 14.X

pon. 18:

1) W pewnej int.

2) +Anna Cebula; int. Jaroszów z Lutczy.

wt. 18:

1) 1. r. +Genowefa Kozioł; int. Marii i Henryka Steców.

2) +Aniela Kawa; int. Chrzanowskich.

śr. 18:

1) +Roman Kozielec; int. swatowej Zofii.

2) +Władysław Nowak; int. sąsiadów z Wólki i Kątów.

czw. 18:

1) +Jerzy Kras; int. koleżanek i kolegów Sławka ze Szkoły Podstawowej w Zawadzie.

2) +Krzysztof Gajek; int. Stanisławy i Janusza Graniczkowskich.

piąt. po 18:

1) +Aleksandra Sroczyńska; int. wnuka Radosława z rodziną.

2) r. +Jan Srebro.

sob. 6.30:

1) +Józef Jarmuła; int. córki z mężem.

2) +Jacek Sarama; int. sąsiadów z Widoków.

niedz.

7: 6. Róża Ojców i ich rodziny.

9: Za parafian.

10.30: 7. r. +Dorota Wielgus.

16: 9. r. +Genowefa i Alojzy Kryczkowie.

14 październik 2018