Ogłoszenia 8.09.2019

Ogłoszenia 8.IX.2019 r. (XXIII niedziela zwykła)

1. Dziś uroczystość Narodzenia NMP, błogosławieństwo ziarna siewnego. Zmiana tajemnic różańca i zebranie CARITAS. Zapraszamy do róż także kawalerów i panny.

2. Tydzień Maryjny w Bazylice Katedralnej w Tarnowie - Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej: od dziś do 15 września. Msze wieczorne o g. 18 z procesją maryjną wokół katedry, koncert uwielbienia na Placu Katedralnym w piątek, procesja ulicami miasta w sobotę. Szczegóły na plakacie i stronie WWW.

3. Spotkanie z dziećmi klas: 1, 2 i 3 Szk. Podst. i z ich rodzicami 17 września we wtorek o g. 18 w kościele. Podręcznik, zeszyt, ołówek, coś do pisania. Podręczniki – zob. e-ogłoszenia! To będzie przygotowanie do I Komunii św.

4. Diecezjalne Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich: sobota 28.09.2019, Tarnów. Kto?

5. KANA (Tarnów, ul. Mościckiego 12) do 30 września rekrutuje dzieci, młodzież, dorosłych na rok 2019/20 na kursy popołudniowe: językowe, przedmiotowe, przygotowanie do matury i egzaminów. Grupy liczą maksymalnie 12 osób. Tel. 14 68 88 111 w dni powszednie w godz. 9-19; www.kana.pl.

6. Rekolekcje dla Parafialnych Oddziałów Caritas z naszego dekanatu: od piątku o g. 17 do obiadu w niedzielę 4-6.X (albo 20-22.IX). Co 2 lata dla danej parafii. Kto?

7. Już 1 osoba chce współtworzyć z Panią Dekoratorką grupę osób umiejących przygotować nasz kościół do […]. Kto następny?

8. Parafiany Zespół Synodalny w przedost. niedzielę miesiąca – o czym? Wg św. Jana Pawła II katecheza dorosłych – to najznakomitsza forma katechezy, ponieważ zwraca się do osób wykonujących największe zadania. U nas krótka – w środy. Rozmawiajmy z radnymi parafii.

9. Dziękujemy: Za sprzątanie... Odkurzacz i kwiaty na lewym ołtarzu bocznym – umowa!

10. Comiesięczna MODLITWA DO BOGA za wstawiennictwem naszego BŁ. ZBIGNIEWA z Zawady: II piątek miesiąca g. 18. Dotknięcie Jego relikwii – przed Mszą św. lub po niej. Modlitwa z Nim za misje Kościoła ze składką na Mszy św.

11. Apel jasnogórski – modlitwa za Papieża Franciszka: 13.IX, piątek g. 21.

12. Zbiórki kandydatów na ministrantów są dla chłopców przed I Komunią św. i starszych. Ci po I Komunii staną się ministrantami jako... nastolatkowie, jako młodsza młodzież... A jak Pan Jezus powiedział? Nie idzie tu tylko o znany nam w parafii żartobliwy filmik.

Zapisani są już chłopcy z kl. 1 i z kl. 4. Nawet z przedszkola możliwy jest ministrant (jest w naszym przedszkolu, służy w sąsiedniej parafii).

13. Sakrament małżeństwa: sobota g. 14.

14. Zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie i Tarnowie – za tydzień.

15. Duszpasterstwo Nauczycieli i Wychowawców Dekanatu Tarnów Południe zaprasza do kościoła Księży Filipinów na Mszę św. 15 września o g. 17.

Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców zaprasza do kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Tarnowie 16 września na wykład ks. prof. Michała Drożdża pt. „Nauczycielu, gdzie mieszkasz?" Przed nim Msza św. o g. 18.

16. CZYTAMY: GN, MGN 9, PD 9. W zakrystii zamówione: ów PD i MP 9.

Msze Święte po 8.IX do 15.IX

pon. 6.30:

1) +Henryk Kryczka; int. J. Bańdur z r.

2) +Janina Kosiba; int. Z. Sowiźrał z r.

wt. 6.30:

1) +Rozalia Łabno; int. wn. Moniki z r.

2) +Marek Ciurej; int. c. Małgorzaty i Mateusza.

śr. po 18:

1) +Tadeusz Łabno; int. Piotrowskich.

2) +Janina Surowiec; int. M. M. Wielgusów.

czw. 6.30:

1) +Zofia Bednarz; int. Trybów.

2) +Adam Mazur; int. wn. Jakuba z Agnieszką.

piąt. po 18:

1) 5. r. +Wanda Mazur.

2) Dziękczynna z prośba o błog. Boże.

sob. 6.30: Za parafian (zamiast 25.VIII).

sob. 18 jak niedzielna: O zdrowie i szczęśliwą operację.

niedz.

7: Za parafian.

9: +Teresa Pacana.

10.30: 18. r. ur.: Marek.

16: +Zofia.